TOP 5 nejčastějších chyb při montáži pletivového plotu
Instalace plotu je jednoduchý a rychlý proces. Většinu práce zvládnete sami bez nutnosti montážní firmy. Pokud se ale nevyvarujete chyb, plot může časem klesnout nebo se dokonce rozpadnout. Pojďme si projít nejčastější chyby, které mohou negativně ovlivnit životnost a vzhled plotu.
1. Chybějící napínací drát
Bez napnutí drátu hrozí prověšení plotu. U plotů delších než 7 metrů je doporučeno použít horní i dolní napínací drát. U výšky do 1,5 m postačí jen horní. Drát je třeba správně uchytit pomocí držáků, které zajistí potřebné napětí a tlumení. Bez toho není možné vytvořit plně funkční oplocení.
2. Nevhodné nebo staré sloupky
Použití obdélníkových, rezavých nebo odlišně barevných sloupků z minulých plotů je chyba. Složitě se na ně upevňuje pletivo a výsledek nevypadá dobře. Vždy volte nové kulaté sloupky se správným nátěrem pro estetický i funkční výsledek.
3. Neošetřené pletivo bez povlaku
Pletivo bez zinkování nebo plastové vrstvy rychle rezaví a ztrácí funkčnost. Kvalitní pletivo má antikorozní úpravu, která výrazně prodlužuje jeho životnost. Investice do pozinkovaného nebo PVC potaženého pletiva se rozhodně vyplatí.
4. Ignorování nerovného terénu
Montáž je třeba začít úpravou terénu. Pokud je pozemek nerovný, je nutné jej zarovnat. Jinak hrozí rychlé prověšení plotu. Můžete terén srovnat pomocí písku, odebrání zeminy nebo vytvořením základové desky (opalubnění).
5. Špatná vzdálenost a hloubka sloupků
Sloupky by neměly být dále než 2 metry od sebe a musí být zasazeny do hloubky minimálně 1,2–1,5 m. Jinak hrozí nestabilita konstrukce, ohnutí při nárazech nebo silném větru.
Závěr: vyhněte se zbytečným chybám
Správná montáž pletivového plotu není složitá, ale každá chyba může mít vliv na jeho funkčnost i vzhled. Pokud si nejste jisti, obraťte se na naše odborníky – rádi vám pomohou s výběrem a poradí s montáží. Díky tomu se vyhnete nepříjemným překvapením a plot vám bude sloužit dlouhá léta.